Κυ. Μάι 5th, 2024
Το σχολικό έτος 2019-2020 το ΓΕΛ Κισσάμου συμμετείχε ξανά στα Cineμαθήματα του Chania Film Festival με τους μαθητές της Β΄ Λυκείου: Αθηνά Αθανασάκη, Στέλα Αμπουχάνη, Μαρία, Βεστάκη, Βασιλική Κουκουράκη, Κατερίνα Τερεζάκη και Υπεύθυνη Εκπαιδευτικό την κα Αναγνώστου Κωνσταντίνα, ΠΕ02-Φιλόλογο. Η μαθητική δημιουργία αφορούσε ένα ντοκιμαντέρ για τον αγιογράφο κ. Νίκο Γιαννακάκη με καταγωγή από το Καστέλλι και θέμα τη ζωή και το έργο του. Ο τίτλος ήταν: «Εγώ, ο αγιογράφος» και προβλήθηκε επίσημα στο 9ο ChaniaFilmFestival και παρέλαβε δίπλωμα συμμετοχής και μαθητικής δημιουργίας. Η μαθητική αυτή ταινία βραβεύτηκε στη συνέχεια στον 11ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους, που συνδιοργανώνεται από το Υπουργείο Παιδείας, την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση Σερρών και την ΕΡΤ με το 3ο Βραβείο τεκμηρίωσης.
Γενικό Λύκειο Κισσάμου © 2021 - Πολιτική απορρήτου