Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γενικού Λυκείου Κισάμου σας προσκαλεί στην εκδήλωση εορτασμού της επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940, που θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο του Δημαρχείου Κισάμου την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023 και ώρα 9:30 π.μ.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης θα απονεμηθούν

• Αριστεία Προόδου στους/στις μαθητές/τριες που κατά το σχολικό έτος 2022-23 πέτυχαν βαθμό ετήσιας προόδου «άριστα»
  • Βραβεία Προόδου στους/στις μαθητές/τριες κάθε τμήματος που κατά το σχολικό έτος 2022-23 πέτυχαν το μεγαλύτερο βαθμό ετήσιας προόδου, και
  • Χρηματικό έπαθλο 100€ στους/στις μαθητές/τριες των τάξεων Α’ και Β’ που πέτυχαν το μεγαλύτερο βαθμούς ετήσιας προόδου και στους/στις μαθητές/τριες της Γ΄Τάξης που πέτυχαν τους δύο μεγαλύτερους βαθμούς ετήσιας προόδου, κατά το σχολικό έτος 2022-23. Τα χρήματα αποτελούν δωρεά στη μνήμη του αείμνηστου Γεωργίου Κουνελάκη που είχε διατελέσει διευθυντής του σχολείου μας.

Ο Διευθυντής ΓΕΛ Κισάμου