Την Τετάρτη 20/03/2024 και ώρα 11:30 π.μ. θα διεξαχθεί  στον χώρο εκδηλώσεων του δήμου Κισσάμου, ημερίδα  με θέμα:

«Ανακύκλωση μαγειρικών ελαίων και οφέλη  για  το περιβάλλον, την οικονομία».

Ομιλητές θα είναι οι:

• Αριάδνη Παντίδου: Ειδικό Τεχνικό Εργαστηριακό Προσωπικό Εργαστηρίου Βιοχημικής Μηχανικής και Περιβαλλοντικής Βιοτεχνολογίας του Πολυτεχνείου Κρήτης
  • Κοσμάς Κοσμίδης: Εκπαιδευτικός ΠΕ04.01 (ΦΥΣΙΚΟΣ), 3ου ΓΕΛ  Αλεξανδρούπολης-  Υπεύθυνος  ομάδας συλλογής τηγανελαίων.
  • Χρύσα Αντωνίου: Εκπαιδευτικός ΠΕ04.02 (ΧΗΜΙΚΟΣ) ΓΕΛ Κισάμου- Υπεύθυνη περιβαλλοντικού προγράμματος «ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΓΑΝΕΛΑΙΟ…….. ΣΤΟ ΒΙΟΝΤΙΖΕΛ»
  • Εκπρόσωπος της μαθητικής κοινότητας ΓΕΛ Κισσάμου– μέλος περιβαλλοντικού προγράμματος «ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΓΑΝΕΛΑΙΟ…….. ΣΤΟ ΒΙΟΝΤΙΖΕΛ»

Θα παρουσιαστεί και θα βραβευτεί προωθητική  ταινία μαθητή  που αφορά το θέμα της συλλογής χρησιμοποιημένων μαγειρικών ελαίων.

Ο Διευθυντής ΓΕΛ Κισσάμου