Κυ. Απρ 28th, 2024

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γενικού Λυκείου Κισάμου συγχαίρει το μαθητή της Γ’ τάξης Αντώνη Γεωργουδάκη  για τη βράβευσή του στον 1ο  Παγκρήτιο  Διαγωνισμό   Ψηφιακής Φωτογραφίας με τίτλο  ” Η Κρήτη μέσα από τα μάτια μας”.

Ο διαγωνισμός, που  πραγματοποιήθηκε κατά τη φετινή σχολική χρονιά από την Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κρήτης, τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και  Θρησκευμάτων. Ο Αντώνης στην κατηγορία : Κ. 2 ΠΟΛΕΙΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΑ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ απέσπασε το 3ο  βραβείο για τη φωτογραφία του με τίτλο: Η βυζαντινή εκκλησία στο Σηρικάρι. Επίσης έλαβε έπαινο και για τις φωτογραφίες του στις δυο άλλες κατηγορίες του διαγωνισμού με τίτλους Κ.1 ΚΡΗΤΙΚΟ ΤΟΠΙΟ  και Κ.3 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ. Τα έργα του θα παρουσιαστούν για πρώτη φορά μαζί με τα έργα των υπόλοιπων βραβευθέντων στα εγκαίνια της  Έκθεσης φωτογραφίας του διαγωνισμού και την τελετή Απονομής.

Ο Σύλλογος εύχεται στον Αντώνη υγεία ,πρόοδο και κάθε επιτυχία στη ζωή του